Dr. Figen SAYIN YILDIRAN

Denemelisin!..

Dr. Figen SAYIN YILDIRAN, Antalya Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Bölümü’nde 1982-1988 yılları arasında eğitim alan ve başarıyla tamamladı.

Dr. Figen Sayın Yıldıran, doktorluk kariyerine 1988 yılı içinde kamu sektöründe hizmet veren bir hastanenin acil servisinde başlayarak adım attı. Daha sonra devlet ve özel sektör kuruluşlarında yönetici ve hekim olarak çalışmalarına devam etti.

Kendi adıyla kliniğini kurdu

Dr. Figen SAYIN YILDIRAN, 2001 yılında medikal estetik alanında yurtdışında da Dr. Jackues Le Coz, Dr. Carlo Alberto Bartoletti, Dr. Jean Jacques Legrand, Prof. Dr. Casare Brandi gibi dermatokozmetoloji konularında uzmanlardan özel eğitim aldı. 2002 yılında Sağlık Bakanlığı bünyesinde düzenlenen medikal estetik hekimliği sertifikasını alarak estetik ve dermakozmetoloji alanında Antalya’da hizmet vermeye başladı. 2005 yılında özel bir estetik hastanesinde genel müdür yardımcığı ile medikal departman sorumluluğunu yürüttü. Antalya’da 2010 yılında kendi kliniğinde estetik, dematokozmetoloji, zayıflama ve antiaging alanında hizmet veren Dr. Figen Sayın Yıldıran, 2013’te klinik hizmetleri yanında müşteri memnuniyetini ön plana çıkaran Dr. Figen Özel Sağlık Estetik Hizmetleri AŞ’yi kurdu.

Birçok dernekte iş insanı olarak çalışmalarını sürdürüyor

Dr. Figen Sayın Yıldıran, hekim olmanın dışında sivil örgüt alanında da oldukça aktif bir iş insanıdır. 1990-1992 yılları arasında Antalya Tabip Odası’nda 2 dönem yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. 2 dönemde Türk Tabipler Birliği (TTB) delegasyon üyeliği yürütmüştür.

  • 2004 yılında Antalya İş Kadınları Derneği ( ANTİKAD ) kurucu üyesidir.
  • 2011 yılında Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği ( AGİDER) kurucu üyesidir
  • 2016 yılında AGİDER Akdeniz İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı seçildi; halen bu görevi yürütmektedir.
  • 2017 yılında Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) Başkan Yardımcısı seçilerek, halen görevini yürütmektedir.
  • Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Kadın Komisyonu üyesi olan Dr. Figen Sayın Yıldıran, aynı zamanda AİESEC Danışma Kurulu üyesidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img

En Yeni Tarifler

spot_img

Daha Fazla Tarifler